Well Come - Hoş Geldiniz

ALİ ASLAN DUMANOL

16 Şubat 2014 Pazar

ALİ ASLAN DUMANOL

Yazar Ali Aslan DUMANOL ;

Babası merhum Ahmet Rasim Bey Toros Türkmenlerinden olup, 600 yıllık Ankaralıdır.

Osmanlı Liyakat Nişanı ve İstiklal Savaşı Madalyalarına sahip 1843 doğumlu Em. Alb. Ali Dumanol’un torunudur. Şeceresi Oğuzhan oğlu Bozoklar'a dayanır. Ayhan oğlu Dodurga Boyuna mensuptur. Ataları Ankara Dodurga'nın kurucularıdır.

Annesi merhum Hatice hanım ise Ankara Beypazarı eşrafındandır.


Keçe'lereden Sıdıka hanım ile Em. Hakim ve İstiklal Savaşı Madalyası sahibi Yemen Gazisi Asker 1894 doğumlu Mustafa Dönmezin torunudur. 

Devlet memuru bir anne ve elektronikçi bir babanın ilk çocukları olarak 1955 yılında dünyaya gelmiştir. Çocukluğu Ankara Hacettepe’de geçmiştir. Bir süre Devlet Memuru olarak çalıştıktan sonra özel sektörden emekli olmuştur.

Savunma Sanayii, Medikal ve Kişisel Gelişim alanlarında çalışmış, değişik amaçlarla muhtelif ülkelerde kalmıştır.

DKD'nin kurucusu Nüvit Osmay’dan Uzman Öğretmenlik yetkisini alan yazar, İnsan Mühendisliği Limited Şirketi'ni kurarak DKD (Düşün Konuş Dinle) ve Kişisel Gelişim Programlarını kurumsal hale getirdi...

Bu kurumdan birçok ünlü Kişisel Gelişim Eğitimcilerinin yetişmesini ve tanınmasını sağladı. Çok Hızlı Okuma, Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Liderlik Becerileri vb. programların tanıtılmasında ve yaygınlaşmasında etkin çalışmalar yaptı.

Türk Kişisel Gelişim Sektörünün oluşmasında ve kurumsallaşmasında önemli bir kilometre taşı oldu. 

Fark gözetmeksizin, değişik ideolojilerdeki birçok siyasi partinin meslek içi eğitimlerini gerçekleştirdi.

Çok sayıda milletvekili ve siyasetçiye/adaylarına Hitabet ve Kişisel gelişim Eğitimleri verdi.

Bugüne kadar verdiği DKD eğitimlerinde binlerce öğrencisi oldu... 

Bu hayatında en çok gurur duyduğu konudur.

Evinde, 10.000 civarında özgün bir kitap arşivine sahiptir…

Son olarak kurduğu Başarı Stratejileri Geliştirme Merkezi Limited Şirketi altında faaliyet gösteren Kişisel Gelişim Merkezi, halen eğitim faaliyetlerine devam etmekte,  spiker ve sunucu yetiştirmektedir.

Farklı alanlarda sayısız konferans ve seminerler veren yazarın yüzlerce makalesi, araştırma ve incelemeleri birçok dergi, gazete ve kitapta yayınlanmıştır...

Yazar halen;

Ağır bir erozyon altında imha edilmeye çalışılan "Türklük Bilinci"nin ihyasına 
ve 
Türk Milletinin algı derinliği ile analitik düşünme keskinliğinin gelişmesine  katkılar sağlayabilmek için çeşitli alanlarda çalışmalarına devam etmektedir...

Hiç yorum yok: